Studium sztruksowej spódnicy

woman balancing on pathway railing in front of brick building

Istnieją części garderoby o tyle nietypowe bądź specyficzne, że nieprzemyślane łączenie ich z innymi ubraniami może przynieść katastrofalne wizualnie efekty. Czasem nawet nie jesteśmy tego świadome, często też zwyczajnie nie mamy przed wyjściem czasu na krytyczne spojrzenie w lustro.

Jednakże nie warto skazywać się na bylejakość i lepiej być zawsze świadomym cech i możliwości wszystkich elementów swojej garderoby. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której widząc swoje odbicie w miejskiej witrynie bądź w lustrze w lokalu poczujemy się nieswojo i niekomfortowo, bo zauważymy, że coś nie gra.

Sztruksowa spódnica należy do nietypowych elementów ubioru, ale po zaznajomieniu się z kilkoma podstawowymi zasadami zawsze będziemy w niej wyglądać idealnie.

Zaczynając od góry, skupmy się w pierwszej kolejności na topie. Koszulka, która idealnie sprawdzi się w połączeniu ze sztruksową spódnicą, musi być gładka. Kolor nie ma większego znaczenia, musi jedynie być dopasowany do barwy spódnicy. Jednakże postawienie na gładkie elementy ubioru jest niezwykle istotne.

Ma to znaczenie ze względu na specyficzny deseń, jakim charakteryzują się sztruksowe materiały. Łączenie go z innymi deseniami wypadłoby wyjątkowo niekorzystnie. Jako wierzchnia warstwa idealnie sprawdzi się natomiast dżinsowa kurteczka. Obydwie tkaniny zdają się tworzyć idealne połączenie, uzupełniając się wzajemnie stylami i tworząc harmonijną całość.

Dół naszego ubioru, składający się ze sztruksowej spódnicy, wymaga uzupełnienia. Brakuje nam rajstop, a najlepszym rozwiązaniem, zgodnie ze wcześniejszymi wskazówkami, będą rajstopy gładkie. Mogą być w odcieniu cielistym tak, by nie narzucać dodatkowego elementu, jednakże rajstopy w jednolitym kolorze również dobrze się sprawdzą. Wszystko zależy od koloru spódnicy.

Przykładowo, jeśli jest ona czarna, świetnie pasować do całości będą kryjące, czarne rajstopy. Wtedy jednak wskazane byłoby połączenie z ciemniejszą górną częścią garderoby.

Zatem ogólną zasadę stosowania gładkich materiałów i dżinsu do sztruksowej spódnicy, można uzupełnić o stwierdzenie, iż w przypadku ciemnych rajstop najlepiej postawić na ciemną całość ubioru, by wyglądać korzystnie.