Jeden z najbardziej uniwersalnych wzorów

woman standing near rope

Grochy! Jeden z tych wzorów, który jest jak bumerang – zawsze wraca i wracać będzie. Deseń w grochy, czy z angielskiego polka dots, to jeden z uniwersalnych wyborów. Jest to wybór trafny zarówno na luźniejsze spotkanie z przyjaciółmi, na bardziej oficjalne spotkanie w gronie rodzinnym, czy nawet do pracy w biurze. Skąd się wzięły grochy? I co wybrać z wielkiego wyboru ubrań w grochy?

Czy tylko lata 60? Oczywiście, że nie. Czy wiesz, że popularne dziś grochy pojawiły się na salonach już w 1947 w kolekcji Diora, New Look? Później słynne kropki przejęła Myszka Minnie, kultowa do dziś postać Walta Disneya. Dziewczyny pokochały wtedy ten wzór i nie ma co się teraz dziwić, że polka dots kojarzone są do dziś z tymi latami, a nie z latami 40′. W latach 80′ grochy miały swój wkład w kontrkulturowej estetyce. Uwierzycie, że były wtedy jedyni z ulubionych deseniów fanów rocka?

Dzisiaj kropki spotykane są w różnych odsłonach. Fikuśne apaszki, eleganckie bluzki koszulowe w grochy, spódnice, żakiety, spodnie, czy sukienki a’la lata 60. Jeśli się uprzemy możemy nawet zakupić buty w grochy. Nic dziwnego, że teraz wzór ten stanowi idealny materiał do szalonej zabawy modą i eksperymentów, które dają intrygujące wyniki.
Nie ma też wymówek przed kropkami – dzisiaj pasują do każdej okazji i do każdego wieku.
Wybór ubrań w ten deseń jest ogromy.

Sukienka w grochy na ramiączkach i rozszerzonym dołem? Do tego szpilki, włosy związane chustką albo opaską imitującą chustkę i strój na letni piknik, czy wiosenne wyjście ze znajomymi gotowy.
Spódnica w kropki? Jeśli ma prosty krój to idealna opcja nawet do pracy w biurze! Wystarczy dołożyć bluzkę w stonowanym kolorze i żakiecik, który doda elegancji i możesz iść śmiało przez budynek.
A może właśnie żakiet? Do tego długie spodnie w paseczki i jednolita bluzka, która wszystko pogodzi. Kto zabroni eksperymentować?
Jeśli nie chcemy zaś, by kropki były głównym deseniem naszego stroju to może apaszka, albo właśnie takie buty w groszki? Jako fantazyjny dodatek na pewno się sprawdzą i uczynią każdą stylizację ciekawszą!

Jednak chyba najbardziej uniwersalne są bluzki koszulowe w grochy. Ten element garderoby pasuje prawie wszędzie.
W dobrze dobranych, eleganckich czarnych spodniach i białej bluzce w czarne grochy żadna kobieta nie powstydziłaby się iść do pracy w biurze. Nawet do firmy, gdzie pracownicy mają dość sztywny i elegancki dress code.
Ta sama bluzka koszulowa może być również podstawą twojego stroju na luźne wyjście z koleżankami. Wystarczy spodnie zamienić na czarną spódniczkę – niekoniecznie z matowego materiału – dodać dodatki w mocnym kolorze np. czerwieni i strój do baru gotowy.
Także na wszelkie okazje rodzinne, gdzie musisz być ubrana w elegancko taka bluzka się sprawdzi śpiewająco.
Zwłaszcza, że zestawienie biel-czerń, nie jest jedynym, które wygląda elegancko. Również biała w ciemnoniebieskie kropeczki, czy beżowa w białe będzie niezwykle elegancka.

Ale jak już zostało wspomniane – taka bluzka koszulowa w grochy sprawdzi się nie tylko w eleganckich stylizacjach. Jak wszystkie elementy ubioru w polka dots. Grochy są bowiem zbyt uniwersalne by przypisać je tylko do jednego stylu, wieku, czy okazji.