Jak nosić letnie sukienki zimą?

woman wearing blue dress and black coat

Zima najczęściej odbierana jest jako jedna z najbardziej ponurych pór roku. Światło słoneczne dochodzi do nas w znacznie mniejszej ilości, gdyż na jego przeszkodzie stają warstwy chmur, ale przede wszystkim też grube warstwy ubrań.

Skutkuje to między innymi niedoborem witaminy D, w związku z czym mamy tendencje do obniżonego nastroju i ponurych myśli. A przecież już sama szarobura aura, bez dodatkowych czynników, może tak nastrajać.

Z tych przyczyn warto pomyśleć nad odganianiem śniegowych szarych chmur znad naszej głowy. Opanowanie pogody co prawda nie przyszłoby nam łatwo, jednak są na to inne sposoby, jak chociażby bardziej wesoły ubiór. A nie ma nic bardziej wesołego niż letnia sukienka w środku zimy.

Przeróżne są nasze gusta i każda kobieta ma swój ulubiony styl, który wyraża ją najlepiej. Dlatego nie ma jednej uniwersalnej letniej sukienki. Jedną z nich może być sukienka klasyczna, gładka. W żywym letnim odcieniu, acz bez krzykliwych wzorów.

By tego typu sukienka zmieniła się w zimowy ubiór, wystarczy dodać do niej gruby, ciepły sweter. Sprawdzi się tu nie tylko sweter rozpinany, czy to guzikami, czy zamkiem błyskawicznym, ale także wszelkie kardigany i narzutki, a nawet sweter wsuwany przez głowę, który co prawda zakryje górą część sukienki, ale doda nam nietypowego uroku i sprawi, że żaden chłód nie będzie nam straszny.

Jeśli zakładamy sukienkę, to oczywiście musimy ochronić nogi przed zimnem. Idealne w przypadku gładkich sukienek bez wzorów będą grube rajstopy o ciekawym splocie, o kolorze dopasowanym do kolorystyki sukienki, bądź po prostu w jednej z uniwersalnych barw, takich jak czerń, brąz, czy też beż oraz biel.

Do wzorzystych sukienek należy stosować podobne zasady, jednakże warto pamiętać, że w tym przypadku sweterek, narzutka, czy też kardigan muszą być w jednolitych barwach. Dzięki temu kwiaty, kropki, czy też inne wzory sukienki nie będą „gryzły się” ze wzorami nakrycia wierzchniego. To samo dotyczy rajstop. W tym przypadku należy porzucić wszelkie wzory i spoty i postawić na klasyczne, gładkie rajstopy, które będą wystarczająco grube, aby zapewnić nam ciepło.