Jak nosić długą tiulową spódnicę?

woman in white and black dress standing on sidewalk during daytime

Spódnice tiulowe są hitem tego sezonu. Modę na ten element garderoby zapoczątkowało wiele gwiazd i dlatego każda z nas chce ją mieć również w swojej szafie. Poniżej przedstawiamy kilka pomocnych wskazówek, jak taką spódnicę możemy nosić?

Jaka długość będzie dla nas najlepsza?

Długość tiulowej spódnicy jest dosyć istotna. Najlepiej wybrać odpowiednią długość dostosowaną do naszego wzrostu. Dla osób niskich, krótka będzie idealna do wielu stylizacji – codziennych, rockowych, pół sportowych.

Dłuższe spódnice, takie za kolano,idealne będą dla kobiet o długich, smukłych nogach. Można z ich pomocą łatwo uzyskać efekt glam albo romantyczną stylizację. Długie spódnice, które sięgają ziemi, będą odpowiednie na duże wyjścia. Na wielkie wyjścia typu: wesele, będziemy wyglądać jak gwiazdy Hollywood.

Jaki kolor będzie dla nas idealny?

Klasyczne kolory takie jak: biel, czerń, beż, szarość, wykorzystamy przez wiele razy i do sporej ilości stylizacji. Możemy również kierować się barwami, które są obecnie na topie. W tym sezonie to zdecydowanie odcienie pasteli oraz mięty. Dobrym pomysłem będzie także szybki przegląd naszej szafy, by zobaczyć, jaki kolor najlepiej wpasuje się w idealne zestawy naszej garderoby.

Czy tiulowa spódnica pasuje do każdej sylwetki?

Warto pamiętać, że tiulowe spódnice posiadają różne objętości Nie oznacza to jednak, że każdy fason będzie pasował tylko do osób szczupłych.

Wiadomo, że smukłe kobiety mogą nosić wszystkie objętości. Zarówno bardzo wypełnione modele jak i te z mniejszą ilością tiulu, będą dla nich odpowiednie. Kobiety, które boją się, że objętość tiulu doda im dodatkowych kilogramów, muszą najpierw zmierzyć swoje proporcje, szczególnie wcięcie w talii.

Nawet jeżeli nosimy większy rozmiar, a talia jest widocznie zaznaczona, wystarczy dobrać odpowiedni top, który podkreśli górną część sylwetki. Wtedy nasza figura będzie ładnie się prezentować, zachowując swoje proporcje.

Jeśli zaś wcięcie w talii jest niezbyt widoczne, również z powodzeniem można nosić tiul, ale wybierając lejący rodzaj, który będzie ładnie się układał a nie odstawał.