Jak stylizować neonowe sukienki?

woman in yellow mini dress sitting on concrete slab

Sukienki w neonowych kolorach z pewnością przykuwają wzrok. Na jakie okazje się nadają? Przede wszystkim nadają się na imprezę klubową, spotkania w plenerze, do stylizacji codziennych. Nie są natomiast najlepszym pomysłem na okazje formalne, takie jak uroczysta kolacja czy przyjęcie. Warto zapamiętać, że neony to dobry element stylu casualowego.

Jaki kolor?

Kiedy odcień jest idealnie dopasowany do koloru skóry, nawet dojrzałe panie będą atrakcyjnie wyglądać w neonowych kreacjach.

Najłatwiej dobrać neonowy kolor kobietom o zimowym typie urody, gdyż one bardzo dobrze wyglądają w takich mocnych, nasyconych kolorach. Zimom najbardziej pasuje jaskrawa żółć i mocna fuksja. Ich uroda jest na tyle zdecydowana, że nawet większe natężenie jaskrawych kolorów nie sprawi żadnej szkody.

Ciepłym typom urody nie poleca się chłodnych neonów, z surowym, metalicznym połyskiem. Takie odcienie gryzą się z ich ciepłą urodą, dlatego słusznym wyborem są jaskrawe wersje energetycznych kolorów. Wiosny dobrze wyglądają w mocnej żółci, ale musi to być żółć z ciepłymi tonami albo złotymi refleksami. Dobra jest też żywa zieleń, jaskrawa miedź.

Dla jesieni idealny jest neonowy turkus, seledyn oraz jaskrawy pomarańcz, ale też muszą mieć one ciepły odcień. Najwięcej trudności z dopasowaniem neonowej sukienki mają kobiety w typie lata, ponieważ ich uroda preferuje odcienie zgaszone. Najlepszy dla niej będzie chłodny neonowy róż, jasna fuksja, mocny turkus oraz jaskrawy odcień kobaltu.

Stylizowanie neonów z metalowymi dodatkami

Do sukienki można dobrać pasek, złoty albo srebrny, nie trzeba też oszczędzać na biżuterii – wskazane są rozbudowane naszyjniki albo wielkie kolczyki dobrane rodzajem metalu do paska. Dobieranie metalicznych akcesoriów odbywa się według zasady: chłodne do chłodnego, ciepłe do ciepłego.

Złoto najefektowniej wypada w połączeniu z sukienkami w ciepłej kolorystyce: żółtymi, pomarańczowymi, zielonymi, srebro pasuje do neonowych odcieni niebieskiego, różowego i fioletowego, ale znowu, najistotniejszy jest ton sukienki.

Noszenie neonów z czernią

Takie połączenie jest dosyć drapieżne, rzuca się w oczy, dlatego będzie dobre do stylizacji na wieczór, na przykład do klubu. Należy zdecydować, który kolor ma być dominującym (czy czerń, czy neon). Jeżeli ma być to kolor neonowy, to czerń będzie pojawiać się w formie dodatków (butów, paska, biżuterii), a jeśli chcemy czerni w roli głównej, to sytuacja będzie odwrotna.