Długa sukienka w pasy.

woman wearing black and white striped sleeveless dress

Sukienki to najbardziej z kobiecy element garderoby każdej z nas.

Patrząc na przestrzeni 100 minionych lat, moda bardzo się zmieniała. Lata 20 uwolniły kobiety od gorsetów, a podstawą garderoby stała się luźna sukienka opuszczona nisko na biodra. A spodnie stały się symbolem wolności i wyzwolenia kobiet, za którym w dużym stopniu stała słynna projektantka Coco Chanel.

Lata 30 zwróciły uwage na kobiece talie, które odtąd zaczynały być podkreślane. Głowy stroiły kapelusze a sukienki ozdobione były kołnierzykami. Po nich lata 40 to garnitury jednoczęściowe i spódnice do kolan, wciąż popularne kołnierzyki tym razem jednak w zestawieniu z białą koszulą. W następnym dziesięcioleciu królowały rozszerzane szyte na kole spódnice i dopasowane koszule z krótkim rękawem nadal z kołnierzykiem.

W latach 60-tych nastąpił rozbłysk, pojawiły się dopasowane sukienki jednokolorowe, kolczyki, naszyjniki, rekawiczki i buty zapinane na kostce. W latach 70 zapanował luz, to czas dzwonów, kwiecistych koszul i długich marynarek na dwa guziki oraz hipisowskich marynarek.

Lata 80 ubierały kobiety w marynarki z poduszkami na ramionach za sprawą, których poszerzały im się optycznie ramiona. W latach 90 już marynarki podwinęły rękawy i komponowały się z luźnymi tshirtami, mini spódnicami i sandałami na obcasie obowiązkowo ze szpicem.

Jeszcze dekadę temu moda marynistyczna królowała w prasie, tv i na wybiegu. Długa sukienka w pasy noszona w różnych kombinacjach podbiła serca kobiet już w latach 60-tych ubiegłego stulecia. I tak jest do dziś paski pionowe, poziome i różne wzory geometryczne nadal królują na naszych ubraniach. Ważne aby być widocznym.

Sukienki w pasy prezentują się bardzo wakacyjnie, szczególnie paski granatowe na białych ubraniach, to obowiązkowy element garderoby nad morzem. Z kolei długa sukienka w pasy pionowe optycznie wydłuży sylwetkę i wyszczupli.

Po mimo zmian zachodzących w modzie długa sukienka zawsze była jest i prawdopodobnie zawsze będzie bardzo ważnym elementem damskiej garderoby.