Biznesowy styl damski – zasady

Photo By Mateus Campos Felipe

„Jak cię widzą, tak cię piszą” to powiedzenie, które pokazuje, jak ważna jest prezencja. Szczególnie podczas spotkania biznesowego, kiedy chcesz przekazać swoim strojem odpowiedni komunikat.

Strój biznesowy – główne zasady

Aby sprawić jak najbardziej profesjonalne wrażenie trzymaj się kilku prostych zasad, które ułatwią ci dobór stroju idealnego na konferencję lub spotkanie z klientem.

Po pierwsze: elegancja

Strój jest elegancki w zależności od okazji. Na najbardziej formalne spotkania wybierz klasyczny kostium (żakiet oraz spódnicę lub spodnie) albo garnitur damski. Jeżeli twoja firma ma mniej surowy dress code możesz postawić na styl biznes casual, czyli bardziej odważne kolory, marynarkę noszoną poza kompletem, delikatne bluzki.

W sytuacjach biznesowych należy wiedzieć, w co się ubrać na konkretne spotkanie lub wydarzenie, aby uniknąć efektu „nadubrania” lub niewystarczająco uroczystego.

Po drugie: jakość

W stroju biznesowym należy kierować się jakością materiału, kroju i wykonania. Należy dobierać tkaniny naturalne, szlachetne, takie, które trzymają swoją formę i nie gniotą się zbytnio. Takie tkaniny to: bawełna, wełna, wiskoza, jedwab.

Ubrania z takich materiałów będą dobrze wyglądały i ich fason nie straci na urodzie po paru praniach. Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, to uszyj parę elementów u krawcowej.

Jeśli nie stać cię na uszycie, np. garnituru u krawca, to możesz kupić coś w sklepie i dać do poprawki krawieckiej albo dokonać sama małych zmian, np. wymienić plastikowe guziki na takie, które są szlachetniejsze, np. z masy perłowej.

Po trzecie: schludność

Strój biznesowy powinien sprawiać wrażenie nowości, być zawsze czysty, wyprasowany. Schludność to nie tylko dobry stan ubrań, ale też krój – ubrania nie powinny na tobie wisieć, ani cię niepotrzebnie opinać. Liczbę dodatków ogranicz tak, aby nie odciągały uwagi od tego, co chcesz powiedzieć i nie sprawiały wrażenia chaosu.

Sprawność w komponowaniu stroju przychodzi z czasem, na początek możesz trzymać się tych pewnych zasad doskonałego wizerunku, a po tym, jak nabierzesz praktyki, pozwól sobie na zabawę stylem.