Sukienka na wesele krótka

woman standing beside wall

Od czasu do czasu każdy z nas bierze udział w jakiejś większej uroczystości. Najczęściej jest to uroczystość weselna. Jako, że jest to bardzo oficjalna impreza, trzeba się na nią odpowiednio wystylizować. Zwłaszcza kobiety lubią się stroić na takie uroczystości, nic więc dziwnego, że w modnych butikach odzieżowych aż roi się od rozmaitych propozycji na większe wyjścia.

Krótkie sukienki zawsze na czasie

Wcale nie jest powiedziane, że na uroczystość weselną trzeba założyć długą suknię. Obecnie moda pokazuje, że krótkie sukienki pasują na każdą okazję. Oczywiście pod warunkiem, że taka krótka sukienka będzie odpowiednio elegancka i stylowa.

Na weselu trzeba przede wszystkim błyszczeć, dlatego na pewno dobrą propozycją będzie sukienka cekinowa, brokatowa albo ozdobiona błyskotkami. Jeśli chodzi o kolory, to sprawdzą się wszystkie odcienie i kolory, poza oczywiście kolorem białym, bo ten jest przeznaczony dla pani młodej.

Krótka z przodu długa z tyłu

Jedną z ciekawszych propozycji w kwestii sukienek weselnych, jest sukienka która ma krótki przód a dług tył. Sukienka z przodu może sięgać kolan albo być długości mini, zaś z tyłu może sięgać do samej ziemi. Taka sukienka jest niezwykle efektowna i stylowa, na pewno przykuje uwagę.

Bardzo często tego typu kreacje mają mocno dopasowaną górę, często ma ona krój gorsetu, a także suto marszczoną spódnicę albo mocno rozkloszowaną na kształt bombki. Taka sukienka może być wykonana z dowolnego materiału, może mieć wiele warstw tiulu, satyny a także innych materiałów.

Krótkie sukienki są bardzo wygodne i praktyczne, pięknie też eksponują i podkreślają sylwetkę. Zwłaszcza nogi są w krótkiej sukience mocno wyeksponowane i zwracają na siebie uwagę. Nic więc dziwnego, że krótkie sukienki są tak modną propozycją na małe i duże imprezy, zwłaszcza zaś na uroczystości weselne.

Do krótkiej sukienki pięknie pasują stylowe szpilki na wysokim obcasie, mała elegancka torebka i krótki żakiecik, najlepiej z rękawem 3/4. Jeśli sukienka jest dopasowana, żakiet może sięgać do połowy ud.