W co się ubrać na to spotkanie integracyjne?

woman in black long sleeve dress sitting on gray concrete bench during daytime

Impreza integracyjna w firmie. Zawsze wiąże się z pytaniem, w co właściwie się ubrać? Jaki strój na imprezę integracyjną będzie odpowiedni? Co włożyć, by wyglądać dobrze, niezbyt wyzywająco i odpowiednio do okazji? W końcu strój to jeden z ważniejszych kryteriów oceny, bo niestety – ludzie są wzrokowcami, a pierwsze wrażenie zrobi się tylko raz.
Jakimi więc zasadami kierować się dobierając taki ubiór?

Szalone kreacje – nie są zaproszone
Nawet luźne spotkanie integracyjne to dalej spotkanie, gdzie spotykasz ludzi z firmy. W tym kierowników, dyrektorów i prezesów. Zrozumiałe jest to, że od tego, jakie zrobisz na nich wrażenie, kiedy cie zobaczą, tak będą cię oceniać. Dlatego nie warto wybierać zbyt odważnych kreacji. Nawet jeśli to okazja, do pokazania swojej wyrazistej osobowości. Lepsza będzie skromność i powaga.

Nie należy odsłaniać zbytnio dekoltu, czy ubierać krótkich spódnic czy sukienek. Prześwity, czy bardzo odważne wzory i kolory także są niewłaściwe. Mogą przynieść nam więcej wstydu, niż pożytku. Niewskazany jest też mocny makijaż i zbyt dużo biżuterii.
Nawet jeśli spotkanie odbywa się w barze, gdzie będzie na pewno luźniejsza atmosfera niż na sali bankietowej nie przesadzaj. Strój na imprezę integracyjną to nie ubranie na spotkanie z przyjaciółkami w barze. To wyjście, na którym dalej ktoś będzie na ciebie patrzył jak na pracownika, współpracownika czy szefa.

W zamian za to lepsze będą dopasowane spodnie, ciekawa bluzka lub koszula i niezawodne szpilki. Oczywistym wyborem może być też mała czarna, czy sukienka z grafitowym wzorem.

Ogólnie wszystko to co klasyczne, eleganckie i stonowane.

Co jeśli impreza na bardziej charakter sportowy? Wspólny wypad na gokarty, albo kręgle to wcale nie taka dziwna opcja. Jaki więc wybrać strój na imprezę integracyjną o charakterze sportowym.
Sprawdzi się sportowa elegancja. Strój ma nie krępować ruchów, ale musi być odpowiedni. Znoszone jeansy tylko wykluczą się z grupy.
Lepsze będą jeansy ze strechem, sportowe obuwie, koszulka i luźny kardigan.

Podobny strój będzie też odpowiedni na ognisko firmowe. Jednak jeśli impreza ma mieć taki charakter trzeba pamiętać o okryciu, nawet w lato. Wieczorne powietrze może być chłodne, a szczękanie z zimna może nie wypaść dobrze. Warto mieć ze sobą cienką kurtkę, a jeśli wiesz, że jesteś z tych osób, którym zawsze jest zimno weź dodatkowo sweter.

Co jeśli impreza odbywa się zimną? Wtedy okrycie również staje się elementem twojego stroju. W końcu jeśli wyjdziecie z budynku nawet na chwilę oddechu, czy razem będzie opuszczać przyjęcie każdy cię zobaczy. Puchówka odpada od razu. Nie jest to okrycie, które by pasowało do eleganckiej sukienki. Najlepszy będzie płaszcz, który będzie nieznacznie krótszy niż sukienka, czy twoja spódnica. Długość do okoły połowy uda powinna być więc dobra.

Impreza integracyjna może się ciągnąć od południa do wieczora. Oczywiste jest to, że na południe ubierzesz się inaczej niż na wieczorowe spotkanie. Ale co w sytuacji, gdy to ma być jedno spotkanie? Nie zawsze będzie opcja przebrania się.
Jak wybrnąć z problemu? Ubrać coś, co będzie pasowało na obie pory – sukienkę midi lub eleganckie spodnie i bluzkę. Do torebki weź zaś bardziej odważne – ale nie do przesady – dodatki, które zamienisz po 17.

Podsumowując – stawiaj na prostotę, elegancję, skromność i powagę. Wybieraj stonowane wzory i kolory. Nie przesadzaj z biżuterią i makijażem. Niech strój na imprezę integracyjną będzie tłem, a twoja osobowość, życzliwość i aktywność w konwersacjach wybije się na przód.

Dodaj komentarz