Strój biznesowy damski na lato- jaki wybrać?

woman in white long sleeve shirt and black skirt

Kobiety pracujące w biurze często mają kłopot z odpowiednim dobrem stroju letnią porą. Najbardziej komfortowym ubraniem jest letnia, zwiewna sukienka, tylko czy na pewno taki rodzaju ubioru jest stosowny do biura? Jaki strój biznesowy będzie najlepszym rozwiązaniem na gorące dni?

Najbardziej popularnym strojem biznesowym elegancka czerń i grafit. Latem watro zdecydować się na jasne kolory, które w przeciwieństwie do ciemnych ubrań nie przyciągają promieni słonecznych.

Kolory, które powinny zagościć w naszej szafie latem to z pewnością biel, beże, szarości i delikatne pastele. Do pracy w biurze unikajmy mocnych wzorów. Kolorowe kwiaty, czy mocne, graficzne wzory odnajdą się najlepiej w stylizacji wieczornej.

Dla większości kobiet klasycznym strojem biznesowym jest garsonka bądź sukienka z żakietem. Do tego zestawu warto dodać lekkie topy na ramiączkach pod zwiewną marynarkę. Możemy zdecydować się na klasyczne bluzki noszone bez żakietu do letnich spódnic lub spodni.

Tego typu elementy garderoby możemy ze sobą łączyć w dowolny sposób i tworzyć różne zestawy. Jeśli nasz stosunek pracy wymaga od nas noszenia garnituru bądź garsonki, decydujmy się na taką z lekkiego, naturalnego materiału.

Z kolei ubierając sukienkę pamiętajmy, aby zakryć ramiona, wybierajmy skromny dekolt oraz odpowiednią długość (maksymalnie kilka centymetrów przed kolanem).

Również latem przy noszeniu stroju biznesowego zrezygnujmy z noszenia sztucznych materiałów. Naturalne tkaniny mogą być nieco droższe, jednak to zaprocentuje na przyszłość.

W upalne dni najlepiej zaopatrzyć się w ubrania szyte z cienkiej bawełny, jedwabiu, lnu czy batystu. Podczas kompletowania letniej szafy, zwróćmy uwagę na to, aby cienkie materiały nie były zbyt prześwitujące i nie przylegały zbyt mocno do ciała.

Odstęp jaki jest między skórą, a ubraniem pozwoli naszej skórze swobodnie oddychać, a to z kolei uchroni nas przed nadmiernym poceniem. Dbajmy o to, aby nasza szafa była wyposażona w stroje w zestawy, dzięki czemu, taka kombinacja ułatwi nam poranny start.