Naszyjniki damskie srebrne

woman wearing gold-colored ring pendant necklaces

Srebrne naszyjniki damskie są modne odkąd się pojawiły. Na przestrzeni lat kobiety ulegały chwilowym modom i nosiły to, co akurat było na topie, jednak pozostaje faktem, że uwielbiamy srebrne ozdoby.

W latach dziewięćdziesiątych o wiele modniejsze były naszyjniki wykonane ze srebra, ale łączone z cyrkoniami, kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi. Często nie tylko wisior, ale i łańcuszek były ozdobione kamieniami. Liczyło się tylko to, żeby ozdoba mieniła się refleksami i przyciągała uwagę.

Dla wielu kobiet ozdoby z tamtych lat sprawiały wrażenie zbyt ciężkich. W dzisiejszych czasach kobiety o wiele chętniej sięgają po naszyjniki, które są o wiele subtelniejsze, delikatniejsze i sprawiają wrażenie lekkich.

Najpopularniejsze są naszyjniki ze srebra w postaci maleńkiego symbolu nieskończoności, klucza wiolinowego, pojedynczego puzzla, kluczyka, serduszka i tak dalej. Równie popularne są naszyjniki w postaci cienkiego jak włos łańcuszka, na którym wisi malutki srebrny elemencik z grawerem. Często jest to ważna data, imię ukochanej osoby lub nazwa miejsca, które z jakiegoś powodu stało się dla nas ważne.

Nie przesadzamy dziś z ilością kamieni, które zdobią srebrne naszyjniki. Jeśli pojawiają się w nich diamenty lub cyrkonie, to stanowią delikatną ozdobę, która podkreśla finezyjny kształt wisiorka. Można zauważyć mnóstwo tego typu wisiorków w sklepach marki Aparat lub W. Kruk.

Wisiorki są najczęściej zaprojektowane tak, że na szyi nie rzucają się w oczy, ale jeśli już zostaną zauważone, to dostrzeżemy kunsztowną pracę jubilera i urodę subtelnej ozdoby.

Projektanci poszli trochę dalej i zaczęli tworzyć wisiorki, które można połączyć z kolczykiem lub srebrne łańcuszki, które połączone są z łańcuszkiem noszonym na biodrach. Ta delikatna ozdoba pięknie wygląda latem, kiedy większe partie ciała są odsłonięte. Pojawia się również coraz więcej autorskich pomysłów na damskie wisiorki.

Pewna firma ze Śląska opatentowała połączenie srebra z surowcem bardzo cenionym w tych stronach, czyli węglem. Delikatna oprawa ze srebra idealnie komponuje się w nieregularną bryłką węgla i stanowi ozdobę pasującą na każdą okazję.