Wybieranie idealnych dodatków

pexels-quang-anh-ha-nguyen-884977

Dobór odpowiednich dodatków do ubioru jest niezwykle ważnym elementem stylizacji. Mogą one podkreślić nasz indywidualny styl i sprawić, że nasza kreacja nabierze wyjątkowego charakteru. Wiele osób jednak boryka się z problemem, jak dobrać idealne akcesoria do swojej garderoby. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą w wyborze idealnych dodatków, aby nasz look był nienaganny i oryginalny.

Czym są dodatki?

Dodatki to wszystko, co można dodać do jakiegoś przedmiotu, aby nadawał mu bardziej wyrafinowanego wyglądu. Są one gatunkami ozdób, które wzbogacają i nadają indywidualny styl każdej osobie lub pomieszczeniu. Mogą to być zarówno biżuteria, jak i dodatki do wnętrz oraz do ubrania. Ich wybór powinien być uzależniony od osobistych upodobań i gustu, ale również od konkretnego wnętrza lub stroju, z którym mają zostać połączone.

Jak wybrać idealne dodatki do stroju?

  • Zdecyduj się na styl
  • Zwróć uwagę na kolory
  • Kupuj dodatki łączące się z całością
  • Nie przesadzaj ze złotem czy srebrem
  • Pamiętaj o warunkach pogodowych

Przed wyborem dodatków należy przede wszystkim określić, jaki styl chcemy osiągnąć. Czy ma to być bardziej eleganckie wyjście, czy stylizacja casualowa? W zależności od tego wybieramy pierścionki, zegarki, bransoletki lub kolczyki.

Uwaga powinna zostać również zwrócona na kolory. Dobre wyjście to wybór jednego koloru, który będzie nawiązywał do całego stroju. W końcu nie chcemy wyglądać jak choinka, na której gamy kolory się nie łączą.

Kupując dodatki nie możemy również zapomnieć o tym, że powinny one stanowić harmonijną całość z całością stroju. Nie da się ukryć, że bransoletki z jaskrawymi koralikami nie będą pasowały do stylu miejskiego kombinezonu.

Należy również pamiętać, że złoto czy srebro w dużych ilościach nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej postawić na subtelny pierścionek czy zegarek, nawiązujący do całości stroju.

Na koniec, pamiętajmy również o tym, żeby dopasować dodatki do warunków pogodowych. Ta sama piękna torebka, którą nosimy zimą wprost z góry, z pewnością nie nadaje się na plażowy pobyt.

Jak wybrać idealne dodatki do wnętrza?

  • Wybierz styl wnętrza
  • Zwróć uwagę na kolory i motywy
  • Pomyśl o klimacie
  • Nie bój się zmiany

Jeśli chodzi o dodatki do wnętrz, również powinniśmy wybierać je zgodnie z danym stylem. Na przykład, w minimalistycznym pomieszczeniu, zbyt duża ilość drobiazgów będzie odwracać uwagę od estetyki pokoju, a w rustykalnym stylu musimy przede wszystkim stawiać na naturalne materiały, takie jak wiklinę czy drewno.

Ważnym czynnikiem jest również dobór kolorów i motywów, które powinny nawiązywać do reszty wnętrza. Jeśli mamy w pomieszczeniu błękitne ściany, zdecydujmy się na poduszki czy dywaniki w tej samej tonacji, aby uzyskać spójny wygląd.

Klimat pomieszczenia również ma znaczenie. W jadalni postawmy na duże kandelabry czy świeczniki, a w sypialni na piękne, kwiatowe obrazy.

I na koniec, nie bójmy się zmiany. Czasami wystarczy tylko zmienić poduszki na kanapie czy postawić inaczej kwiatki na stole, aby całe pomieszczenie nabrało nowego stylu.

Podsumowanie

To, co jest istotne przy wyborze idealnych dodatków, to przede wszystkim spójny styl. Zarówno w przypadku stroju, jak i wnętrza, powinny one nawiązywać do reszty całości. Dodatkowo kolory, motywy i klimat mają nie małe znaczenie w tej kwestii. A kto powiedział, że musimy się trzymać jednego stylu? Zmieniajmy i eksperymentujmy!

Dodaj komentarz