Strój na imprezę firmową w plenerze

group of women in forest drinking

Praca jest dla każdego z nas bardzo ważna. Każdy chce godnie żyć a do tego jest mu potrzebna praca zarobkowa. Dobrze jednak jest robić coś co się lubi i spełniać się w pracy, którą się wykonuje.

Jeśli pracujemy w firmie, gdzie panuje swobodna atmosfera, mamy warunki do rozwoju i dobrze zarabiamy, to taka praca cieszy. Dodatkowym atutem takiej pracy są imprezy firmowe, które odbywają się raz na jakiś czas. Jak jednak się ubrać, by dobrze na takiej imprezie wypaść?

Impreza w plenerze

To jaki strój powinno się założyć na imprezę firmową, w głównej mierze zależy od tego w jakim miejscu ta impreza się odbywa. Jeśli jest to oficjalna impreza, która odbywa się w lokalu czy w hotelu, wtedy strój musi być bardzo oficjalny. Ale jeśli taka impreza odbywa się w plenerze a letnią porą często się to zdarza, strój może być nieco mniej formalny.

Nie można jednak zapomnieć o tym, że mimo tego, że impreza odbywa się pod gołym niebem, to i tak trzeba się na nią odpowiednio wystylizować. Strój na imprezę firmową w plenerze powinien więc być elegancki ale też wygodny i trochę bardziej swobodny. Jeśli chodzi o kobiety, to zdecydowanie na takich okazjach prym wiodą sukienki długie, luźne, w kwiatowe wzory.

Sukienka na ramiączkach

Kobiety często mają problem z tym, jaki strój będzie odpowiedni na imprezę plenerową. Trzeba pamiętać o tym, że mimo scenerii wciąż jest to impreza z pracodawcami i współpracownikami, więc strój na taką okazję powinien być jak najbardziej odpowiedni.

Długie letnie sukienki dobrze się sprawdzą w takiej sytuacji ale najlepiej jeśli mają one zakryte ramiona. Sukienki na ramiączkach nie są dobrze widziane w takich okolicznościach. Powinno się także unikać zbyt głębokich dekoltów i dużych rozcięć w sukience.

Można się też zdecydować na krótką sukienkę, najlepiej by miała ona długość midi czy do kolan. Na imprezie plenerowej niezbyt dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju cekiny czy brokatowe wykończenia, lepiej jest postawić na kwiatowe motywy, paski, kropki lub jednolite barwy sukienek.