Jak wybrać idealny strój na wesele

pexels-pixabay-206296

Zbliżające się wesele to zawsze wielkie wydarzenie, przy którym chcemy wyglądać doskonale. Wybór odpowiedniego stroju bywa jednak sporym wyzwaniem. Jakie są trendy w modzie na wesela, a przede wszystkim jak wybrać idealny strój pod względem kroju, koloru i dodatków? O tym wszystkim dowiesz się w naszym artykule.

Określ dress code

Dress code – modowej zasady w czasie wesela – czyli to, jakiego rodzaju stroje są odpowiednie, jest jednym z pierwszych elementów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego stroju. Organizatorzy wesela będą go zazwyczaj dobrze podali w zaproszeniu, ale jeśli nie jest to podane wprost, to dobrze jest skonsultować się z parą młodą.

Zwróć uwagę na porę dnia i miejsce wesela

Pora dnia i miejsce wesela to kolejne elementy, na które warto zwrócić uwagę. Ślub kościelny wymaga bardziej uroczystych strojów niż wesela w plenerze. Na wesele w lecie lepiej wybrać sukienkę odsłaniającą ramiona, a na te zimowe z kolei wybrać sukienkę długą.

Odpowiedni fason dla sylwetki

Odpowiedni fason dla sylwetki to klucz do dobrego wyglądu. Nie jest ważne, ile kosztuje ubranie, ale jak dobrze leży na ciele. Dla pań z krągłościami najlepsze są sukienki o klasycznym kroju, które podkreślają talię, a przylegające w okolicach talii, a obszerne w okolicach bioder będą idealne dla pozostałych osób. Panowie powinni wybrać garnitur, który dopasowany jest do sylwetki, nie jest ani za luźny ani też nie opina.

Dodatki – kluczem do sukcesu

Dodatki to klucz do sukcesu, czy to dla pań, czy to dla panów. Panowie powinni wybrać dobrze skrojony krawat lub muchę, a także od odpowiednich butów z eleganckimi elementami. Kobiety tymczasem mogą wybrać oryginalne torebki, biżuterię i szpilki, ale w nienachalnym stylu, tak by nie przyćmić sukienki.

Najważniejszy jest wygoda

Najważniejszy jest wygoda w stroju na weselu, dlatego warto wybrać takie ubranie, w którym czujemy swobodę, pięknie i wygodnie. Zbyt ciasny strój będzie niejednokrotnie irytujący i niekomfortowy dla ciała, a zbyt luźny nie będzie prezentował się korzystnie na tle gości weselnych. Pamiętajmy także, żeby nie wybierać koloru, w którym czujemy się źle lub mało atrakcyjnie, tylko taki, który podkreśla nasze piękno i zwróci uwagę na najważniejsze cechy naszej osoby.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego stroju na wesele to bardzo ważna kwestia, która wymaga odpowiedniej uwagi. Przy wyborze najważniejsze są dress code, pora dnia i miejsce wesela, odpowiedni fason dla sylwetki, dobór dodatków i wygoda w ubraniu. To klucz do sukcesu i świetnego wyglądu podczas tej ważnej uroczystości.

Dodaj komentarz