Jak dobrać odpowiednie ubranie na ślub

Pexels Victor Freitas 847483 4

Ślub to szczególne wydarzenie, które wymaga od nas przygotowań od strony nie tylko organizacyjnej, ale również wizerunkowej. Jednym z najważniejszych elementów naszego stroju są ubrania, które powinny być dopasowane nie tylko do naszej figury, ale również charakteru uroczystości. Warto wiedzieć, jakie elementy garderoby są odpowiednie i jakie należy omijać, aby nie tylko wyglądać elegancko, ale również dostosować się do tonu ceremonii.

Gdzie odbywa się ślub?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym odbywa się ślub. Czy to małżeństwo cywilne czy kościelne, miejsce uroczystości ma wpływ na dobór stroju. Właściwie sprecyzowane wymagania co do stroju można otrzymać od samej pary młodej. Trzeba myśleć także o dostosowaniu stroju do pory dnia.

  • Kościół
  • Dom weselny
  • Plener

Koniec końców, to dzień pary młodej, więc najlepiej skonsultować wszystko z nimi

Nie ma nic złego w pytaniu narzeczonych, jakiego rodzaju ubrania chcieliby nosić goście na ich wielkim dniu. Przynajmniej można uniknąć nietaktownych sytuacji, np. wtedy, gdy gość pojawi się w przesadnie luźnym (albo przeciwnym razie – sposobie) stroju.

Oprócz stroju męskiego lub damskiego, pamiętajmy o szczegółach

Nie tylko w odniesieniu do damskiego stroju, ale też męskiego, warto zwrócić uwagę na dodatki. Czapa, poszetka, naszyjnik – to tylko kilka przykładów, które mogą nadać charakter całemu strojowi i sprawić, że stanie się on jeszcze bardziej elegancki. Przy wyborze dodatków warto zachować umiar – zarówno tych ilościowo, jak i kolorystycznie.

Buty – wybór nie do przecenienia

Wybór odpowiedniego obuwia zależy w 100% od całościowej stylizacji. Buty zawsze muszą być eleganckie niezależnie od płci. Zwróćmy uwagę na fakt, że kobiety muszą nosić obuwie na obcasie, polecanym tzw. tancerkach, ale w efekcie końcowym w wyborze butów nie wolno powinno się przekraczać granicy wulgaryzmu.

Czy stroje gości ślubnych powinny być w jednym kolorze?

Bardzo ważne żebyście pamiętali o ograniczeniu liczby kolorów jaka występuje na ślubie. Trzeba zachować umiar i nie przesadzać. Oczywiście ciemniejsze kolory są idealne, by nie przyciągać zbytnio uwagi, a przede wszystkim – nie spowodować, że para młoda będzie stale zwracać uwagę na nieodpowiednią stylizację.

Podsumowanie

Wraz z nadejściem sezonu ślubnego musimy pamiętać o wyborze odpowiedniego stroju. Każdy element powinien być starannie dopasowany, tak aby nadał spójności całej stylizacji. Odpowiednio dobrany poszet, błyszczące spinki do mankietów czy klasyczny, skórzany pasek będą na pewno zwracać uwagę. Pamiętajmy że to nie my jesteśmy głównymi bohaterami dnia, więc nie przesadzajmy z „efektownym” ubiorem – pójdziemy przecież na ślub, a nie na imprezę karnawałową.